×

ÖNEMLE DUYURULUR. ATIKSU ALTYAPI İNŞAATI

Bilindiği üzere; 18. Madde uygulamasının tamamlanıp Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanmasından sonra,24/03/2015 Tarih ve 1251 Sayı no'lu yazımız ile parselinize ait, varsa, çit, duvar, aydınlatma, vb. imalatların imar planında bulunan parsel sınırına çekilmesi istenmişti.

Bugün itibariyle; Ergene-1 OSB Atıksu Hatları ve Terfi Merkezi İnşaatı yapım işi ihalesi 20.07.2017 tarihinde Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından ihale edilmiş ve en düşük teklifi veren Karyol İnşaat A.Ş. firması uhdesinde kalmıştır. Ağustos ayı içerisinde Yüklenici firma ile sözleşme imzalanacak ve bir yıl sürmesi planlanan inşaat çalışmaları başlayacaktır.

İnşaat çalışmaları, yol kamulaştırmaları yapılmadığı için, bütünlüğü sağlamak amacıyla yer yer sanayi parselleri çekme mesafeleri içerisinde devam edecektir.

Altyapı inşaatıyla beraber firmaların atıksu miktar ve karakterini ölçmek amacıyla firma atıksu çıkış noktalarında ölçüm ve izleme istasyonları kurulacaktır. Bütün bu çalışmaların sağlıklı ilerleyebilmesi için tüm katılımcılarımızın 25.08.2016 Tarih ve 2016/42 sayılı ilkyazımızda belirtildiği gibi, parsel çit ve duvarların, varsa aydınlatma vb. imalatların, onaylı imar planında belirtilen parsel sınırlarına çekilmesi ve yapılacak çalışmalara yardımcı olunması Bölge Katılımcılarımıza önemle duyurulur.

 

                                                                                 ERGENE-1 OSB

Hava Durumu
Çorlu 3 Günlük Tahmin
merkez bankası

Ziyaretçi Sayacı

Bugün
00021
Bu Hafta
00021
Bu Ay
03941
Bu Yıl
06422
Tüm Zamanlar
81150

Tasarım : ElitNET