07.10.2013 - 11:42                                                                       Paylaş:

Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, kaçak, ruhsatsız, organize sanayi bölgelerinin , yol boylarına 1.sınıf tarım arazilerine gelip çöreklendiğini ifade ederek, "Türkiye' de 41 tane ıslah lokasyon alanı tespit edildi. Bunun 8' i Tekirdağ' da. Diğerleri daha bunun farkında bile değilken, biz bu hafta Veliköy ve Karaağacı "OSB oldu" diye teslim ettik." dedi.

Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, Kentsel dönüşümde olduğu gibi kaçak, ruhsatsız, organize sanayi bölgelerinin , yol boylarına 1.sınıf tarım arazilerine gelip çöreklendiğini söyledi.

602 FİRMADAN OLUŞUYOR

Ergene ve ıslah Organize Sanayi Bölgeleri ile ilgili bilgiler veren Yerlikaya, toplamda bunların 602 firmadan oluştuğunu belirterek," İçlerinde çeşitli evrak eksikliği olan firmaların bütün bu tespit edilen 23 kalem eksikliklerini gidermeleriyle ilgili olarak Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığı, belirli bir zaman dilimi veriyor ve verdiği zaman dolduğunda gelip kontrol ediyor. Eğer gerekli eksiklikler giderilmemişse o zaman kıyıya atıyor. Normal OSB yapıyor." diye konuştu.

TÜRKGÜCÜ, VELİMEŞE, ERGENE 1, ERGENE 2, MURATLI OSB OLUYOR

"Türkiye' de 41 tane ıslah lokasyon alanı tespit edildi." diyen Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya; " Bunun 8' i Tekirdağ' da diğerleri daha bunun farkında bile değilken, biz bu hafta Veliköy ve Karaağacı "OSB oldu" diye teslim ettik. Ancak OSB olmak için  23 kalemin tek tek kontrol edilmesi gerekiyor. Geri kalan 5' ini de çarşamba günü(Bugün) veriyoruz. Türkgücü, Velimeşe, Ergene 1, Ergene 2, Muratlı için 29 Ekim' den sonra bakanımızı davet edeceğiz. Toplantı yapıp topluma yaptıklarımızı açıklayacağız." Dedi.

ISLAH ORGANİZELERDE SONA DOĞRU

Bugüne kadar 5 tane arıtma tesisi projesi yaptıklarını ve projelerini bakanlıkça onaylattıklarını hatırlatan Yerlikaya; "Artık Ergene' ye 1 litre su verilmeyecek. Çerkezköy, Çorlu' da olanlarda dahil ve hatta Ünal Baysan' ın Çorlu Belediyesi' de dahil o bölgeye su deşarjı yapanların hepsine 'Durun diyorum yeter artık'. Herkese bu arıtma tesislerinin haricinde münferit verdiği arıtmayı da kullandırmayacağız" ifadelerini kullandı.

"HEDEF 2015 YILINDA ERGENEYE 1 LİTRE SU VERMEMEK"

"Kaçak-göçek olmasın' diye OSB alanı içinde olan adamı da oraya bağlıyoruz..." diyerek açıklamasını sürdüren Vali Yerlikaya; "Hedef 2015 yılında Ergeneye 1 litre su vermemek" şeklinde de mesaj verdi.

Kaynak : Habertrak/Merve Küçük

Hava Durumu
Çorlu 3 Günlük Tahmin
merkez bankası

Ziyaretçi Sayacı

Bugün
00088
Bu Hafta
00088
Bu Ay
04038
Bu Yıl
32728
Tüm Zamanlar
38002

Tasarım : ElitNET